Přeskočit na obsah stránky

Větrání

Prosvětlení

Nářadí

SUNIZER tubusové světlovody Y09

Zázrak využívající zdravé sluneční paprsky-tubusový světlovod SUNIZER

Tubusový světlovod SUNIZER™ Y09 jsou patentovaným systémem osvětlení nejnovejší generace. Nabízí jedinečné spojení Fresnelových čoček a tubusového světlovodu. Speciální optické čočky výrazně směrují tok světelných paprsků ze světlovodu do míst, kde je potřebujete nejvíce. Frsnelovy čočky dále maximalizují rozptyl světla do prostoru pomocí světlovodu bez zbytečných ztrát prostupem.

Světlovody SUNIZER™ přináší do staveb zdravé denní osvětlení,nepostradatelné k životu!

Přenos světla se světlovody SUNIZER™

Vytvořeným otvorem ve stropě a streše či obvodové zdi umožníte prostřednictvím světlovodů vstoupení slunečních paprsků do interiéru. Pro maximální účinnost je celá světelná cesta lemována  zrcadlovým povrchem světlovodnéoho potrubí. Pro dosažení nejvyššího výkonu jsou do systému tubusových světlovodů na vstupu zabudovány prvky zvané kopule či světlíky, které mají za úkol příjmout všechny dopadající sluneční paprsky včetne jasu oblohy a poslat je nejpřímější cestou do místnosti. Tubusové světlovody SUNIZER™ mají na svém konci v difuzoru umístěno pole optických čoček, které transformují světelný tok do maximálního výkonu a směrují světelné paprsky tak, aby pokryly maximální plochu místnosti. Rozptyl je pomocí optických čoček rovnoměrnější a případně lze směřovat do konkrétních míst.

Tubusové světlovody SUNIZER™ a jejich jedinečnosti

 

Fresnelovy čočky a světlovody SUNIZER

Pro tubusové světlovody SUNIZERY09 jsou charakteristické Fresnelovy čočky. Fresnelovy čočky jsou umístěné v difuzoru, kde umožňují hladký rozptyl slunečních paprsků do místnosti, a to každá pod úhlem 45°. Vytváří se tím hladší a plynulejší rozptyl světla.

 

Kulatý, nebo hranatý tvar stropního difuzoru světlovodu SUNIZER

Světlovody SUNIZER™ jsou první světlovod na světě, které nabízí dva základní tvary difuzoru, standardní kulatý a velmi atraktivní čtvercový, vhodný i pro kazetové podhledy. Dalším plusem je, že si můžete zvolit z barevných variant difuzoru. Základním dodávaným barevným provedením je bílé.

Střešní vyústění tvaru čtverce a světlovody SUNIZER

Umožňuje snadnou instalaci do šikmé střechy, tvarově nerozeznatelné od střešního okna. Konečný prvek může být buď plochý s filtrem (standardně dodávaný), nebo tvaru polygonální vystouplé kopule, eliminující unikátním tvarem odraz paprsků mimo systém. Sluneční paprsky doslova přitahuje. Tubusové světlovody SUNIZER mají základny dodávané ve dvou velikostních provedeních odpovídajících průměrům tubusů. Standardní barva základen pro světlovod je antracitová. Dle přání zákazníka lze ale dodat barvu, která bude odpovídat přesně jeho představám.

Snadná instalace do ploché střechy a světlovody SUNIZER

Instalace do ploché střechy nebyla nikdy snazší. Díky speciálně tvarované základně vzhledově podobné bežným světlíkům to nikdy nebylo jednodušší. Základny pro světlovody jsou dodávány ve dvou velikostních provedeních odpovídajících průměrům tubusů světlovodů. Standardní barva základen je antracitová.

Noční osvětlení pro světlovody SUNIZER

Světlovody SUNIZER™ je možné dodat i s osazením nejmodernějším systémem LED diod s vysokým výkonem a nízkou spotřebou. Standardní odstín dodávaných diod je studená bílá. Odstín LED diodového systému je možné přizpůsobit dle přání zákazníka. Osvětlení pomocí LED diod působí velmi atraktivně a nese velké designové plus.

Doporučený průměr potrubí v systému světlovodu podle velikosti plochy místnosti
 

Světlovody - typ Orientační osvětlená plocha
tubusový světlovod Sunizer 230 mm od 1 - 7 m²
tubusový světlovod Sunizer 330 mm od 5 - 17 m²
tubusový světlovod Sunizer 430 mm od 9 - 27 m²
tubusový světlovod Sunizer 530 mm od 16 - 47 m²

Průměr potrubí pro světlovody SUNIZER™ souvisí s velikostí místnosti. Světlovod SUNIZER™ má určen pro každý typ průměr kruhu, který kvalitně osvětlí.

Široká škála doplňků a příslušenství pro světlovody SUNIZER

           Zatemňovací klapka – regulace světelného toku přivřením

           či úplným uzavření světelného tubusu (zatemnění). Toto

           řešení je vhodné do ložnic, dětských pokojů,

           prezentačních místností a přednáškových sálů.

Tubusové světlovody SUNIZER™ a jejich variace instalací

Světlovody SUNIZER™ lze instalovat různými způsoby. Lze jej různě vyklonit, zalomit či prodloužit na libovolnou délku. Lze jej instalovat do různých střech, různých typů krytin a různých konstrukcí stropů. Světlovody SUNIZER™ se plně přizpůsobí Vašim požadavkům a Vašemu designovému cítění.

Tubusové světlovody SUNIZER™ a příklady jejich realizací

Tubusové světlovody SUNIZER™ dokáží být velmi různorodými, dokáží přinést až překvapující množství světla, jen se musí zvolit vhodný typ. S tím Vám rádi pomůžeme.

Standardní nabídku se světlovody SUNIZER™ doplňují nadstandardní tubusové světlovody SUNIZER™ BASIC a SUNIZER™ SHORT

 

Co přináší tubusový světlovod SUNIZER™ BASIC?

SUNIZER BASIC je limitovaná edice za exklusivní cenu. Základní sada světlovodu průměru 330 mm s kulatým difuzorem (Round), pro šikmou střechu (Pitch) a délkou sady 1000 mm.

 

 

Co přináší tubusový světlovod SUNIZER™ SHORT?

SUNIZER SHORT je zkrácená sada tubusového světlovodu SUNIZER do šikmé střechy. Sada světlovodu do šikmé střechy v průměrech 430 mm, 530 mm se čtvercovým a kulatým difuzorem o délce sady 500 mm. SUNIZER SHORT je uzpůsobený pro instalaci přes tloušťku střešního pláště. Je vhodný do míst, kde by nahradil střešní okno, pokud není třeba větrání (např. schodiště, chodby atd.).

Otázky, na které je třeba znát odpověď pro nacenění

OBJEDNÁNÍ:

Veškeré zboží ze sortimentu tubusové světlovody SUNIZER je běžně dostupné do 10-ti pracovních dnů.
Doprava ze sortimentu tubusové světlovody SUNIZER™ až do rukou zákazníka je v rámci ČR zcela zdarma a to i včetně balného.

Zboží lze objednat přímo na těchto stránkách prostřednictvím kontaktního formuláře, elektronickou poštou na adrese info@abcweb.cz, prostřednictvím telefonu na čísle: 420 545 234 444 nebo prostřednictvím faxu na čísle: 420 545 234 443.

Na odrazivou plochu tubusových světlovodů SUNIZER™ se vztahuje dvacetipětiletá záruka, na systém tubusových světlovodů SUNIZER se vztahuje desetiletá záruka a na elektrické příslušenství tubusových světlovodů SUNIZER se vztahuje dvouletá záruka.

Dále nabízíme zaškolení v problematice tubusové světlovody SUNIZER™, při dalším projektování, návrhu a realizaci.

Zabezpečujeme kompletní servis, včetně montáží.

Konzultace v problematice tubusové světlovody SUNIZER zdarma!!!

Pro bližší informace k tématice tubusové světlovody SUNIZER™ můžete navštívit specializovaný web:

 

Oslnit úžasnou funkcí tubusových světlovodů v reálných podmínkách se můžete nechat kromě naší provozovny i v době konání stavebních veletrhů v centru Brna v areálu národního stavebního centra.

Systém tubusového světlovodu SUNIZER™ najdete zabudovaný v domě číslo 4 v 1. patře nad schodištěm.

NÁRODNÍ STAVEBNÍ CENTRUM najdete na drese:
areál BVV, brána 9B
Bauerova 10
603 00 BRNO

GPS: +49° 11' 23.40", +16° 34' 20.37"

Otevřeno: v době konání stavebních veletrhů v areálu BVV Brno.

 

Pod fotogaleriií je umístěna databáze užitečných souborů.

Fotogalerie

Dokumenty ke stažení