Přeskočit na obsah stránky

Větrání

Prosvětlení

Nářadí

SUNIZER tubusové světlovody

Co je to světlovod SUNIZER

 

Návrh tubusového světlíku SUNIZER

 

Typ světlovodu Průměr potrubí (mm) Velikost kruhového difuzoru (mm) Velikost čtvercového difuzoru Poloměr osvětlení (m) Osvětlená plocha (m2) Nejčastější  příklady použití
SZ 230 230 Ø400 400x400 1,0 1-7 wc, šatny, chodby
SZ 330 330 Ø400 400x400 1,5 5-17 chodby, koupelny, kuchyňské kouty
SZ 430 430 Ø600 600x600 2,0 9-27 schodiště, kuchyně
SZ 530 530 Ø600 600x600 2,5 16-47 dětské a obývycí pokoje, kanceláře
SZ 730 730 Ø800 800x800 3,5 20-63 obývací pokoje, haly, kanceláře
SZ 1130 1130 Ø1130 1198x1198 5,0 29-93 skladovací a výrobní prostory

Velikost stavebního otvrou pro světlovody je o 10 mm větší, než velikost stropního difuzoru.

 

Jak umístit světlovod SUNIZER

Orientace světlovodu vzhledem ke světovým stranám spolu s volbou jeho velikosti značně ovlivňuje jeho výkon.

Variantu světlovodu pro šikmé střechy jednoznačně doporučujeme nainstalovat na jižní nebo jihozápadní stranu domu.

Složení světlovodu SUNIZER

Typy difuzorů pro světlovody SUNIZER

Kulatý nebo hranatý tvar stropního difuzoru světlovodu Sunizer

U světlovodu SUNIZER si můžete vybrat ze dvou základních tvarů difuzoru. Můžete si vybrat ze standardního kulatého nebo velmi atraktivního čtvercového, který je vhodný i do kazetových podhledů.

Kulatý - ROUND, Hranatý - SQUARE

Dekorativní skla jako součást stropního difuzoru světlovodu

Dekorativní skla jsou osazena do pohledové části difuzoru světlovodu (jsou viditelné z místnosti). Struktura je do dekorativních skel vlisována z jedné strany. Z duhé strany je sklo hladké a čiré. Ve standardu je světlovod oszen dekorativním sklem se strukturou KRIZET. Strukturu KRIZET lze nahradit optickou strukturu MED nebo matovaným provedením SATINATO.

Difuzor v provední krizet je pro světlovod SUNIZER™ bez příplatku, provedení MED a satinato je pro světlovod SUNIZER™ za příplatek.

Barevné variace rámečků stropních difuzorů

Hranaté difuzory jsme schopni přesně podle vkusu zákazníka připravit s různými ozdobnými rámečky. Rámečky jsou na výběr v odstínech RAL dle aktuální nabídky. Světlovody mají základní provedením stropních difuzorů bez rámečků.

Noční LED osvětlení pro světlovod SUNIZER

Světlovody SUNIZER je možné dodat i osazené nejmodernějším přisvětlením systémem LED diod s vysokým světelným výkonem a nízkou spotřebou. Standardní teplota odstínu světla diod dodávané se světlovody je neutrální bílá. Odstín LED diodového systému je možné přizpůsobit dle přání zákazníka. Přisvětlení pomocí LED diod působí velmi atraktivně a nese velké designové plus.

Příslušenství světlovodů SUNIZER

 

Thermizer™

THERMIZER™ je tepelně-izolačním prvkem, který světlovodům SUNIZER™ umožňuje použití do nízkoenergetických i pasivních domů. S instalací prvku THERMIZER™ lze splnit požadavky pasivních domů na světlovody a významně omezit tepelné ztráty. Současně je tento prvek vzduchotěsný, parotěsný a bez nejmenších problémů splní Blowdoor test.

Prodlužovací díly tubusů pro světlovody SUNIZER™

Světlovodné potrubí světlovodu SUNIZER™ má pevný, hladký a extrémně lesklý povrch se superreflexní vrstvou s obsahem 99,98% technického stříbra speciálně napařeného ve vakuu na AL nosný plech. Díky tomu má potrubí vysokou odrazivost povrchu 98%. Obrovskou výhodou je výběr z velké škály prodlužovacích dílů.
Potrubí pro světlovod Sunizer™ je dodáváno v těchto délkách 415 mm, 620 mm, 1250 mm.
 

 

Stavitelné klouby pro světlovody SUNIZER™

Kloub je pohyblivé spojení dvou styčných ploch světlovodného potrubí. Kloub lze lehce plynule nastavovat a samotná montáž světlovodů SUNIZER™ do šikmých střech je díky tomu velice snadná.

U kloubů pro světlovod Sunizer™ je možnost nastavení úhlů v rozmezí 0 – 30°.

 

Blackizer™ pro tubusové světlovody SUNIZER™

Kruhová zatemňovací klapka BLACKIZER™ se používá k částečnému nebo úplnému zatemnění místnosti. Regulace průtoku světla BLACKIZER™ je prováděna klapkou se servopohonem. Výška zatemňovací klapky činí 620 mm.

SUNIZER™ PYRO sestava

Světlovody SUNIZER™ s provedením PYRO jsou protipožárními světlovody. Provedení PYRO je provedením se zvýšenou odolností proti požáru. Pyro se používá při výstavbě v objektech s předepsanou zvýšenou protipožární odolností. Montáží protipožárního světlovodu SUNIZER™ PYRO zvýšíme odolnost konstrukce budovy až o 30 minut.

Montáž protipožárního světlovodu SUNIZER™ PYRO smí provádět pouze osoba k tomu proškolená společností PROMAT s.r.o.

Společnost ABC - AMERICAN BOHEMIAN CORPORATION s.r.o. je proškolená společností PROMAT s.r.o. a proto montáž s protipožárním systémem provádět může.

Bezdrátové dálkové ovladače

Wallizer™ – dálkový nástěnný ovladač

Handizer™ – dálkový ruční ovladač

Kompaktní dálkové ovladače obsahující 4 tlačítka pro 4 samostatná elektrická zařízení nebo 4 nezávislé skupiny elektrických zařízení: např. noční LED osvětlení pro světlovod či zatemňovací klapku BLACKIZER™ . S radiovou technologií s dosahem 100 – 300 metrů na volné ploše mohou být instalovány kdekoliv dle vašich potřeb např. na stěně, nábytku či klíčích.

SUPER Glass

Světlovod SUNIZER dokáže mít nespočet variant. Nové vylepšení posouvá světlovody SUNIZERopět o velký krok vpřed před konkurenci. Nyní pro vyšší účinnost, delší životnost a současně decentnější vzhled přichází novinka v podobě střešní kopule SUPER Glass.

Proč SUPER Glass?

Nový typ střešní kopule zajišťuje zvýšenou prostupnost slunečních paprsků v průběhu celého dne. Vyoblené natvarování a zcela čistý hladký vzhled bez designových zlomů je připraven k maximálnímu užitku. V jednoduchosti je síla. Slunečním paprskům již nestojí nic v cestě, aby kvalitně prosvětlily každý interiér.


Kdy se projevuje jeho největší přínos?

V každý okamžik během celého dne se na kopuli SUPER Glass objevuje místo, kde vstupují paprsky v lepším úhlu a v plné síle do světlovodu. A nejsou to jen přímé sluneční paprsky, ale i jas oblohy, který má zásadní vliv na výslednou intenzitu světla. Výsledná účinnost světlovodu je tudíž povýšena na vyšší úroveň. Zásadně se mění křivka osvětlení v průběhu dne. Díky ideálně vytvarované kopuli dokáže světlovod při východu a západu slunce nasbírat více slunečních paprsků, než kdy předtím. Osvětlení světlovodem se stává rovnoměrnější a kvalitnější.

Jedinečnost kopule SUPER Glass?

Vypouklá kopule vyrobená z extra čirého skla SOLAR GLASS je schopna mnohem lépe odolávat nepříznivým vlivům počasí. Dokáže elegantně přečkat krupobití, řádění vandalů, přírodní katastrofy atd. Kopule je vícevrstvá se speciálním vloženým filtrem, který pohlcuje UV záření a dělá z ní téměř nedobytnou. O zvýšené bezpečnosti ani nemluvě. Světlo ze světlovodu je současně mnohem zdravější a barevné spektrum věrohodnější.

Praktické důvody použití?

Skleněná kopule svým tvarem nezasahuje tolik do vzhledu domu, resp. střechy. Oproti komerčně používaným extrémně vypouklým kopulím je ve střeše nová kopule SUPER Glass nesrovnatelně decentnější a elegantnější. Dokonce i vedle střešních oken s plochými skly vypadá kopule velmi atraktivně.

Technické parametry

• Skleněná kopule SUPER Glass lze použít do světlovodu SUNIZER pro plochou i šikmou střechu
• Skleněná kopule SUPER Glass lze použít pro průměry světlovodu 230, 330, 430 a 530 mm
• Skleněná kopule SUPER Glass je vyrobena laminováním vrstveného extra čirého skla a bezpečnostní folie.
• Extra čiré sklo má vysokou světelnou prostupnost, vysokou odolnost proti mechanickému namáhání i proti otěru.
• Bezpečnostní vrstva zajistí vyšší odolnost proti namáhání, zajistí vyšší bezpečnost.
• Samozřejmostí je i vyšší požární odolnost.
• Základní záruka je 10 let s možností prodloužení v případě montáže autorizovanou firmou.

Tepelně izolační vlastnosti světlovodu SUNIZER

Bezchybné tepelně-izolační vlastnosti světlovodu znamenají menší únik tepla z objektu a tím i záruku příjemného komfortního prostředí. Tyto vlastnosti výrazně zmenšují tepelné ztráty i zisky.

Do systému světlovodu nesmí vniknout vodní páry. Pokud by k vniknutí par došlo, následném styku s chladnou kopulí by mohlo dojít ke kondenzaci. Největší důraz proto při instalaci světlovodu klademe na parotěsnost stropního difuzoru. Při instalaci všech dílů světlovodu musíme dbát na to, aby došlo k bezchybnému přelepení veškerých spojů parotěsnou páskou, které je se světlovodem dodávána. Po přelepení všech spojů doporučujeme zateplit tubus světlovodu pomocí tepelné izolace.

Pro zajištění běžných tepelně-izolačních parametrů domu je vhodná instalace světlovodů SUNIZER™ s tepelně–izolačním dvojsklem vloženým do stropního difuzoru (dodávano v základním provedení světovodu).

Tepelně–izolační prvek THERMIZER™ je především určen pro instalaci se světlovody SUNIZER™ do pasivních domů nebo domů se zvýšenými požadavky na tepelný prostup jeho obálkou.

Nejčastěji kladené dotazy na světlovody SUNIZER

Lze světlovody SUNIZER™ nainstalovat do každého typu střechy?

Ano, světlovody lze instalovat do šikmých i plochých střech. Světlovody Sunizer™ mají základnu rozdělenou na dva základní typy a to základnu pro ploché střechy a základnu pro šikmé střechy (vzhledově podobnou střešnímu oknu). Z dálky světlovod Sunizer™ na šikmé střeše častokrát od střešního okna ani nerozeznáte.

Do jakých prostorů lze světlovody SUNIZER™ umístit?

Šířka použití světlovodů Sunizer™ je ohromující. Lze je s výhodou využít jak ve stávajících rodinných domech, novostavbách, tak i administrativních či průmyslových stavbách. Možností uplatnění Sunizeru™ je nespočet, k nejčastějším patří: chodby, schodiště, koupelny, kancelářské prostory, sklady, výrobní prostory atd.

Zvládnu montáž světlovodu SUNIZER™ svépomocí?

Ano, pokud máte dostatečnou odbornou znalost, jste zruční a dodržíte základní postupy uvedené v montážním návodu, lze světlovody Sunizer™ během několika hodin do stavby namontovat. Světlovod Sunizer™ je jako stavebnice, díly do sebe vhodně zapadají.

Lze světlovody SUNIZER™ instalovat do domu dodatečně, nebo musí být instalován během výstavby?

Světlovody Sunizer™ lze libovolně instalovat jak do novostaveb v průběhu výstavby, tak i do starších objektů např. při rekonstrukci. Pro přesný návrh či doporučení správného typu světlovodu je vhodné kontaktovat technika na světlovody (viz. kontakt zde)

Nehrozí ve světlovodu Sunizer™ kondenzace vody?

Celý systém světlovodu Sunizer™ je navržen tak, aby ke kondenzaci nedošlo. Při instalaci je důležité dodržet podmínky montážního návodu. Nesmí tedy být zapomenuto na dodržení parotěsnosti.

Porovnání tubusových světlovodů

Světlovod SUNIZER™

Porovnání tubusu světlovodu SUNIZER™ s ostatními tubusy

Rovnoměrně zatažená obloha 20.000 Lux
Počet odrazů Pevný tubus SUNIZER (odrazivost 98%) Pevný tubus ostatní (odrazivost 96%) Ostatní tubusy např. flexibilní (odrazivost 80%)
1 19600 Lux 19200 Lux 16000 Lux
5 18078 Lux 16307 Lux 6554 Lux
10 16341 Lux 13297 Lux 2147 Lux
15 14771 Lux 10842 Lux 704 Lux
20 13352 Lux 8840 Lux 231 Lux
25 12069 Lux 7208 Lux 76 Lux
30 10910 Lux 5877 Lux 25 Lux

 

Objednání světlovodu SUNIZER

Veškeré zboží ze sortimentu tubusové světlovody SUNIZER™ je běžně dostupné do 10-ti pracovních dnů.

Doprava ze sortimentu tubusové světlovody SUNIZER™ až do rukou zákazníka je v rámci ČR zcela zdarma a to i včetně balného.

Zboží lze objednat přímo na těchto stránkách prostřednictvím kontaktního formuláře, elektronickou poštou na adrese info@abcweb.cz, prostřednictvím telefonu na čísle: 420 545 234 444.

Na odrazivou plochu tubusových světlovodů SUNIZER™ se vztahuje dvacetipětiletá záruka, na systém tubusových světlovodů SUNIZER™ se vztahuje desetiletá záruka a na elektrické příslušenství tubusových světlovodů SUNIZER™ se vztahuje dvouletá záruka.

Dále nabízíme zaškolení v problematice tubusové světlovody SUNIZER™, při dalším projektování, návrhu a realizaci.

Zabezpečujeme kompletní servis, včetně montáží.

Konzultace v problematice tubusové světlovody SUNIZER™ zdarma!!!

Pro bližší informace k tématice tubusové světlovody SUNIZER™ můžete navštívit specializovaný web:

SUNIZER tubusové světlovody

/sunizer-tubusove-svetlovody#HP

Fotogalerie

Dokumenty ke stažení