Přeskočit na obsah stránky

Větrání

Prosvětlení

Nářadí

Komínové hlavice a ventilační stříšky

Co jsou komínové hlavice

Každý z nás se jistě už setkal s problémy spojenými s nedostatky komína. A právě tyto problémy a nedostatky pomohou vyřešit komínové hlavice.

Jistě znáte, ať už z vlastní zkušenosti či z vyprávění přátel, jaké problémy může způsobit komín s nedostatečným tahem. Jak může takový komín zadýmením místnosti zkazit příjemnou atmosféru u rodinného krbu. Dým se následně šíří do dalších místností a tím kazí atmosféru pro obyvatele minimálně po zbytek dne. A toto jsou pouze přímé, viditelné a hlavně cítitelné následky nedostatečného tahu v komíně. Dalším a ještě mnohem závažnějším problémem je tvorba a následné šíření jedovatých plynných látek vznikajících při nedokonalém spalování. Důležitým, ne-li nejdůležitějším nedostatkem, když opomeneme zdraví obyvatel, je spotřeba paliva při hoření. Palivo nedokonale hoří, dostatečně neprohoří, velikost plamene kolísá a často plamen zhasne zcela. Tím dochází k velké spotřebě paliva.

Komínové hlavice jsou jedinečné, ekonomicky i ekologicky nenáročné řešení.
Řešení, díky kterému se zcela a trvale zbavíte nedostatků komínu, aniž byste zasahovali do jeho vnitřní konstrukce.

Komínové hlavice pomohou Vašemu komínu k:

Komínové hlavice jsou dodávány ve dvou provedeních:

Komínové hlavice jsou dodávány se vstupními hrdly o průměrech 150 mm, 200 mm, 250 mm a 300 mm.

Jednotlivé typy komínových hlavic:

Komínová hlavice DRAGON

 

Atraktivní komínová hlavice DRAGON se umisťuje na vyústění kotlů a krbů na dřevo a tuhá paliva. Hlavice DRAGON je unikátní svým designem a uložením ložiska, na kterém se otáčí. Díky své originální konstrukci se vždy natočí čelem proti větru. Proudící vítr vytváří v zákrytu hlavice resp. v komíně podtlak a plynule odtahuje zplodiny. Tato hlavice má extrémně vysokou odolnost proti vlivům komínových zplodin. Zabrání též sněhu a dešti, aby vnikal do komínového průduchu.

Komínová hlavice TURBOWENT

Rotační komínová hlavice TURBOWENT se používá při nedostatečném tahu v komíně na plynná paliva nebo odvětrávání. Proudící vítr na střeše nebo stoupající teplý vzduch hlavici roztočí a ta plynule odtahuje zplodiny z komína. TURBOWENT též zabrání sněhu a dešti, aby vnikal do komínového průduchu a tím jej ničil. Hlavice je navíc velice elegantní prvek na komíně a též prodlouží jeho životnost. Komín je mimo topnou sezónu trvale odvětráván.

Hlavice je učena do prostředí, které je teplotně namáhané maximální teplotou 150ºC.

Komínová hlavice TULIPÁN

Rotační komínová hlavice TULIPÁN je zařízení, které využívá sílu větru ke zvýšení komínového tahu nebo odvětrávání. Bez ohledu na směr, sílu a druh větru (stálý, slábnoucí nebo sílící) se hlavice otáčí vždy ve stejném směru a v komíně vždy vytváří podtlak, což v důsledku vede ke zvýšení intenzity proudění ve vedeních a zabraňuje zpětnému tahu. Hlavní výhodou je možnost osazení víceřadých komínů, kde jsou vyústění vedle sebe. Komínová hlavice TULIPÁN lze použít pouze na komín, který odvádí plynné spaliny.

Hlavice je učena do prostředí, které je teplotně namáhané maximální teplotou 150ºC.

Komínové a ventilační stříšky

Pokud potřebujete zabránit vniknutí atmosférické vody do průduchu komína nebo ventilačního potrubí, tak Vám pomohou komínové a ventilační stříšky.
 

Komínové a ventilační stříšky svou instalací zabraňují vniknutí atmosférické vody do průduchu komína a ventilačního potrubí. Komínové a ventilační stříšky jsou dodávány v atraktivním nerezovém a měděném provedení. Stříšky nabízíme v  široké škále průměrů vstupních hrdel zaručující možnost použití na téměř všechna vyústění komínů či ventilačního potrubí.

Objednání

Veškeré zboží ze sortimentu komínových hlavic, komínových a ventilačních stříšek je běžně skladem.
Objednané zboží je běžně dodáváno na cílovou adresu do tří pracovních dnů od doručení závazné objednávky. Doprava zboží až do rukou zákazníka je v rámci ČR zcela zdarma a to i včetně balného. Pro komínové a ventilační stříšky je dopravné i balné v rámci ČR zdarma při objednání dvou a více kusů.

Zboží lze objednat přímo na těchto stránkách prostřednictvím kontaktního formuláře, elektronickou poštou na adrese info@abcweb.cz, prostřednictvím telefonu na čísle: 420 545 234 444.

Na zboží ze sortimentu Komínových hlavic a Komínových a ventilačních stříšek se vztahuje dvouletá záruka.

Fotogalerie

Dokumenty ke stažení