Přeskočit na obsah stránky

Větrání

Prosvětlení

Nářadí

Rekuperace

Co je to rekuperace?

Rekuperace pracuje na principu zpětného získávání tepla z odpadního vzduchu. Teplo je následně využíváno pro ohřev čerstvého vzduchu proudícího do vnitřních prostor objektu. Tento systém lze navíc využít i v klimatizovaných objektech, kde v letních měsících dochází naopak k rekuperaci chladu. Pokud se zajímáte o lokální rekuperaci vzduchu v bytových domech, jste na správném místě. Máme pro Vás revoluční řešení v oblasti efektivního odvětrávání se zpětným získáváním tepla. 
Využití vlastností rekuperační jednotky již není doménou pouze administrativních a průmyslových objektů. V čím dál větší míře jej využívají i domácnosti, a to jak v bytových, tak i rodinných domech.

Proč si pořídit rekuperační jednotku?

 

 

 

 

 

 

 

Lokální rekuperační jednotky

Jedná se o rekuperační jednotky instalované do jedné místnosti. Větrají interiér a současně zachytávají teplo, které s větraným vzduchem odchází ven. S rekuperační jednotkou tedy větráte bez energetických ztrát. Rekuperační jednotka do jedné místnosti je skvělým a finančně nenáročným řešením, neboť odpadají veškeré vzduchotechnické rozvody.

Lokální rekuperační jednotka Brink Air 70

V roce 2015 přišla holandská firma Brink s revolučním řešením v oblasti efektivního větrání pomocí lokální rekuperace. Vyvinula jedinečnou lokální rekuperační jednotku Brink Air 70. Lokální rekuperační jednotky jsou umístěny na dobře viditelných místech v interiéru a jsou tedy na ně uživateli kladeny vysoké estetické nároky. V našem případě je veškeré vybavení rekuperační jednotky Brink Air 70 skryto v těle jednotky, ve stěně a vně vystupuje pouze čelní kryt. Ten je vyroben z plastu, který lze snadno přebarvit barvou dle povrchu interiéru. Air 70 se tak může i časem přizpůsobovat změnám interiéru. Jednotka Brink Air 70 může být instalována v rozdílných typech místností s rozdílnými výkonovými požadavky. Maximální vzduchový výkon 70 m³/h zajistí s vysokou rezervou větrání ložnic, ale je dostatečný i pro větrání obývacích pokojů. Výkon lze dle potřeby přepínat v rozsahu 15/25/40/55/70 m³/h.

Lokální rekuperační jednotka Brink Air 70 je dokonalým řešením, které spojuje všechny vlastnosti pro větrání s rekuperací tepla do jednoho kompaktního celku. Zařízení může být kompletně instalováno na vnější stěně a jeho vlastnosti jej činí obzvláště vhodným jak pro rekonstruované, tak i zcela nové nemovitosti.

Použití systému lokální rekuperační jednotky Air 70 je velmi praktické a přináší celou řadu výhod jak na straně projekčních, stavebních a montážních firem, tak i pro samotného uživatele. Projektantovi umožňuje snadný a rychlý návrh systému větrání. Stavebním firmám šetří drahocenný prostor. Instalačním firmám zjednodušuje a urychluje montáž a v neposlední řadě uživatelům přináší důvěryhodný, funkční a udržitelný systém větrání.

Nejtišší lokální rekuperační jednotka na trhu

Hlučnost jednotky je velice důležitý parametr, podle kterého se zákazníci rozhodují při výběru. Obzvláště u lokálních rekuperačních jednotek, které by měly zajistit odpovídající větrání v ložnici a dětském pokoji v nočních hodinách. Dosáhnout tohoto požadavku při odpovídajícím vzduchovém výkonu je velmi obtížné.  Jednotka Air 70 se může ovšem pochlubit titulem nejtišší dostupnou lokální rekuperační jednotkou při svém uvedení na trh. Toto tvrzení se může zdát poměrně troufalé, ale je podloženo řadou měření na větracích jednotkách dostupných na trhu, mezi kterými jednotka Brink Air 70 dosahovala nejlepších výsledků.

Ucelený přehled výhod lokální rekuperační jednotky Brink Air 70


Kontakt:

ABC - AMERICAN BOHEMIAN CORPORATION s.r.o.
Ledárenská 57
620 00 Brno-Holásky
Česká Republika

Telefon: 545 234 444

E-mail: info(zavinac)abcweb.cz

 

Dokumenty ke stažení