Přeskočit na obsah stránky

Společnost

Založení společnosti

V roce 1994 byla založena společnost ABC – American Bohemian Corporation, s.r.o. za účelem vytvoření obchodního subjektu se statutem výhradního dovozce Corrosion Technologies Dallas USA (antikorozní a konzervační přípravky). Společnost měla statut nezávislé firmy s účastí zahraničního kapitálu.

V roce 1995 na základě referencí získala společnost statut Výhradního zástupce – dovozce výrobku firmy Lomanco USA (ventilační turbíny) pro celou střední a východní Evropu. Významný meziroční nárůst prodeje a další kladné reference mezi výrobci v USA umožnily v roce 2000 získat statut Výhradního zástupce od společnosti ODL USA (tubusové světlovody).

Společnost s ryze českým kapitálem

Během roku 2000 se společnost transformovala a stala se společností s ryze českým kapitálem a statutem výhradního zástupce výše uvedených společností v regionu střední a východní Evropy. Vysoká kvalita a užitné vlastnosti výrobků mají nemalý podíl na meziročním růstu prodeje o minimálně 31%. Společnost se samozřejmě zúčastňuje každoročně prestižních stavebních veletrhů, kde své výrobky představuje široké odborné veřejnosti a to v ČR i v zahraničí.

Naše společnost se svým zaměřením specializuje na problematiku realizací odvětrávání střešních konstrukcí plochých i šikmých střech. Výraznou doménou je problematika odvětrávání panelových domů včetně vlastních realizací. V rámci patnáctileté praxe s tímto zaměřením jsme realizovali více než 100 tisíc montáží a to jak přímo, tak i prostřednictvím široké sítě obchodních partnerů, tuzemských i zahraničních.

Od roku 2003 jsme stálým členem Obchodní a hospodářské komory ve Zlíně a od září 2010 jsme se stali rovněž členy RHK Brno.

Široká nabídka výrobků

V roce 2004 jsme rozšířili nabídku o výrobky společnosti Van–Mark (mobilní klempířské ohýbačky) vyráběné v USA s více než 40-ti letou tradicí, výrobky společnosti Sunpipe z UK (tubusové světlovody) a o komínové hlavice. Pro tyto výrobky naše společnost získala v témže roce statut výhradního zástupce pro ČR, střední a východní Evropu. Dnes, díky našim pevným zahraničním aktivitám, zastupujeme firmy VanMark, Lomanco, Sunpipe i ODL výhradně v celé Evropské Unii.

Naše skladové zásoby zcela odpovídají našemu postavení na evropském trhu a zboží i náhradní díly jsou ihned k dispozici v logisticky výhodné destinaci v srdci Evropy.

V roce 2008 jsme rozšířili nabídku výrobků dodávaných na trh v ČR o klempířské nářadí MIDWEST snips vyráběné v USA.

SUNIZER vstupuje na trh v ČR

Důležitým milníkem v historii společnosti ABC-American Bohemian Corporation s.r.o. bylo zavedení výroby SUNIZERu – tubusového světlovodu nové generace. Po několikaletém vývoji jsme přivedli na trh tubusový světlík české výroby spojující všechny přednosti předních výrobců tubusových světlovodů. Užitné vlastnosti tubusového světlíku SUNIZER, energetické, ekologické a především ekonomické byly oceněny jak vlastními spotřebiteli, tak i získáním Zlaté medaile na Mezinárodním stavebním veletrhu FORARCH v Praze v roce 2009.

Naše vize

Cílem naší společnosti nadále zůstává budování obchodních vztahů založených na tradičních hodnotách. Dlouhodobá, stabilní a oboustranná profitabilita opírající se o kvalitní zahraniční výrobky, dnes již rozšířené o SUNIZER – výrobek ryze český - to je naše vize.