Přeskočit na obsah stránky

Větrání

Prosvětlení

Nářadí

Příslušenství světlovodů SUNIZER

 

Thermizer™

THERMIZER™ je tepelně-izolačním prvkem, který světlovodům SUNIZER™ umožňuje použití do nízkoenergetických i pasivních domů. S instalací prvku THERMIZER™ lze splnit požadavky pasivních domů na světlovody a významně omezit tepelné ztráty. Současně je tento prvek vzduchotěsný, parotěsný a bez nejmenších problémů splní Blowdoor test.

Prodlužovací díly tubusů pro světlovody SUNIZER™

Světlovodné potrubí světlovodu SUNIZER™ má pevný, hladký a extrémně lesklý povrch se superreflexní vrstvou s obsahem 99,98% technického stříbra speciálně napařeného ve vakuu na AL nosný plech. Díky tomu má potrubí vysokou odrazivost povrchu 98%. Obrovskou výhodou je výběr z velké škály prodlužovacích dílů.
Potrubí pro světlovod Sunizer™ je dodáváno v těchto délkách 415 mm, 620 mm, 1250 mm.
 

 

Stavitelné klouby pro světlovody SUNIZER™

Kloub je pohyblivé spojení dvou styčných ploch světlovodného potrubí. Kloub lze lehce plynule nastavovat a samotná montáž světlovodů SUNIZER™ do šikmých střech je díky tomu velice snadná.

U kloubů pro světlovod Sunizer™ je možnost nastavení úhlů v rozmezí 0 – 30°.

 

Blackizer™ pro tubusové světlovody SUNIZER™

Kruhová zatemňovací klapka BLACKIZER™ se používá k částečnému nebo úplnému zatemnění místnosti. Regulace průtoku světla BLACKIZER™ je prováděna klapkou se servopohonem. Výška zatemňovací klapky činí 620 mm.

SUNIZER™ PYRO sestava

Světlovody SUNIZER™ s provedením PYRO jsou protipožárními světlovody. Provedení PYRO je provedením se zvýšenou odolností proti požáru. Pyro se používá při výstavbě v objektech s předepsanou zvýšenou protipožární odolností. Montáží protipožárního světlovodu SUNIZER™ PYRO zvýšíme odolnost konstrukce budovy až o 30 minut.

Montáž protipožárního světlovodu SUNIZER™ PYRO smí provádět pouze osoba k tomu proškolená společností PROMAT s.r.o.

Společnost ABC - AMERICAN BOHEMIAN CORPORATION s.r.o. je proškolená společností PROMAT s.r.o. a proto montáž s protipožárním systémem provádět může.

Bezdrátové dálkové ovladače

Wallizer™ – dálkový nástěnný ovladač

Handizer™ – dálkový ruční ovladač

Kompaktní dálkové ovladače obsahující 4 tlačítka pro 4 samostatná elektrická zařízení nebo 4 nezávislé skupiny elektrických zařízení: např. noční LED osvětlení pro světlovod či zatemňovací klapku BLACKIZER™ . S radiovou technologií s dosahem 100 – 300 metrů na volné ploše mohou být instalovány kdekoliv dle vašich potřeb např. na stěně, nábytku či klíčích.

SUPER Glass

Světlovod SUNIZER dokáže mít nespočet variant. Nové vylepšení posouvá světlovody SUNIZERopět o velký krok vpřed před konkurenci. Nyní pro vyšší účinnost, delší životnost a současně decentnější vzhled přichází novinka v podobě střešní kopule SUPER Glass.

Proč SUPER Glass?

Nový typ střešní kopule zajišťuje zvýšenou prostupnost slunečních paprsků v průběhu celého dne. Vyoblené natvarování a zcela čistý hladký vzhled bez designových zlomů je připraven k maximálnímu užitku. V jednoduchosti je síla. Slunečním paprskům již nestojí nic v cestě, aby kvalitně prosvětlily každý interiér.


Kdy se projevuje jeho největší přínos?

V každý okamžik během celého dne se na kopuli SUPER Glass objevuje místo, kde vstupují paprsky v lepším úhlu a v plné síle do světlovodu. A nejsou to jen přímé sluneční paprsky, ale i jas oblohy, který má zásadní vliv na výslednou intenzitu světla. Výsledná účinnost světlovodu je tudíž povýšena na vyšší úroveň. Zásadně se mění křivka osvětlení v průběhu dne. Díky ideálně vytvarované kopuli dokáže světlovod při východu a západu slunce nasbírat více slunečních paprsků, než kdy předtím. Osvětlení světlovodem se stává rovnoměrnější a kvalitnější.

Jedinečnost kopule SUPER Glass?

Vypouklá kopule vyrobená z extra čirého skla SOLAR GLASS je schopna mnohem lépe odolávat nepříznivým vlivům počasí. Dokáže elegantně přečkat krupobití, řádění vandalů, přírodní katastrofy atd. Kopule je vícevrstvá se speciálním vloženým filtrem, který pohlcuje UV záření a dělá z ní téměř nedobytnou. O zvýšené bezpečnosti ani nemluvě. Světlo ze světlovodu je současně mnohem zdravější a barevné spektrum věrohodnější.

Praktické důvody použití?

Skleněná kopule svým tvarem nezasahuje tolik do vzhledu domu, resp. střechy. Oproti komerčně používaným extrémně vypouklým kopulím je ve střeše nová kopule SUPER Glass nesrovnatelně decentnější a elegantnější. Dokonce i vedle střešních oken s plochými skly vypadá kopule velmi atraktivně.

Technické parametry

• Skleněná kopule SUPER Glass lze použít do světlovodu SUNIZER pro plochou i šikmou střechu
• Skleněná kopule SUPER Glass lze použít pro průměry světlovodu 230, 330, 430 a 530 mm
• Skleněná kopule SUPER Glass je vyrobena laminováním vrstveného extra čirého skla a bezpečnostní folie.
• Extra čiré sklo má vysokou světelnou prostupnost, vysokou odolnost proti mechanickému namáhání i proti otěru.
• Bezpečnostní vrstva zajistí vyšší odolnost proti namáhání, zajistí vyšší bezpečnost.
• Samozřejmostí je i vyšší požární odolnost.
• Základní záruka je 10 let s možností prodloužení v případě montáže autorizovanou firmou.