Přeskočit na obsah stránky

Větrání

Prosvětlení

Nářadí

Nejčastěji kladené dotazy na světlovody SUNIZER

Lze světlovody SUNIZER™ nainstalovat do každého typu střechy?

Ano, světlovody lze instalovat do šikmých i plochých střech. Světlovody Sunizer™ mají základnu rozdělenou na dva základní typy a to základnu pro ploché střechy a základnu pro šikmé střechy (vzhledově podobnou střešnímu oknu). Z dálky světlovod Sunizer™ na šikmé střeše častokrát od střešního okna ani nerozeznáte.

Do jakých prostorů lze světlovody SUNIZER™ umístit?

Šířka použití světlovodů Sunizer™ je ohromující. Lze je s výhodou využít jak ve stávajících rodinných domech, novostavbách, tak i administrativních či průmyslových stavbách. Možností uplatnění Sunizeru™ je nespočet, k nejčastějším patří: chodby, schodiště, koupelny, kancelářské prostory, sklady, výrobní prostory atd.

Zvládnu montáž světlovodu SUNIZER™ svépomocí?

Ano, pokud máte dostatečnou odbornou znalost, jste zruční a dodržíte základní postupy uvedené v montážním návodu, lze světlovody Sunizer™ během několika hodin do stavby namontovat. Světlovod Sunizer™ je jako stavebnice, díly do sebe vhodně zapadají.

Lze světlovody SUNIZER™ instalovat do domu dodatečně, nebo musí být instalován během výstavby?

Světlovody Sunizer™ lze libovolně instalovat jak do novostaveb v průběhu výstavby, tak i do starších objektů např. při rekonstrukci. Pro přesný návrh či doporučení správného typu světlovodu je vhodné kontaktovat technika na světlovody (viz. kontakt zde)

Nehrozí ve světlovodu Sunizer™ kondenzace vody?

Celý systém světlovodu Sunizer™ je navržen tak, aby ke kondenzaci nedošlo. Při instalaci je důležité dodržet podmínky montážního návodu. Nesmí tedy být zapomenuto na dodržení parotěsnosti.