Přeskočit na obsah stránky

Větrání

Prosvětlení

Nářadí

K čemu slouží ventilační turbíny LOMANCO?

Odvětrání střešních plášťů s pomocí ventilační turbíny LOMANCO

Každá střecha vyžaduje kvalitní vzdušný oplach. Vlhký vzduch vzniklý nepříznivými povětrnostními podmínkami se nesmí ve střešním systému usadit a zkondenzovat. Ventilační turbína Lomanco zajistí aktivní, průběžné a trvalé odvětrání. Ventilační turbíny Lomanco se používají jak preventivně, tak i v případě problémů, kdy již ale může být pozdě. Především plechové střechy trpí na vznik kondenzací. A právě ventilační turbíny Lomanco pak mohou být jejich řešením.

Odvětrání šachet panelových domů s pomocí ventilačních turbíny LOMANCO

Každý panelový dům musí mít vyřešený systém odvětrání koupelen, toalet a kuchyní. Odvětrání může být řešeno prostřednictvím ventilační šachty, kde jsou na vyústění umístěny ventilační turbíny LomancoVentilační turbíny Lomanco nahrazují eletrické ventilátory, které mohou být hlučné a často dokonce nefunkční. V systému odvětrání doporučujeme kombinovat ventilační turbíny Lomanco a malé axiální ventilátory nebo přímo chytré odvětrání s pomocí ventilační turbíny Lomanco ENERGO EVO, které ventilátor přímo obsahuje. K regulaci odvětrání pomocí ventilační turbíny je vhodné použít regulační mřížky na výstupech v bytě. Pro účely odvětrání šachet panelových domů doporučujeme použití největší a nejvýkonnější ventilační turbíny Lomanco typ Lomanco BIB 14, případně ventilační hlavice Lomanco typ Lomanco TIB 14!!! Ventilační turbíny a ventilační hlavice jiných rozměrů nedosahují potřebných parametrů a nesplní požadavky na odvětrání!

Odvětrávání interiérů staveb s pomocí ventilační turbíny LOMANCO

Ventilační turbína Lomanco kvalitně odvětrá půdní, skladovací, výrobní, sklepní a další prostory. K regulaci odtahu ventilační turbíny lze použít regulační klapku ovládanou ručně nebo elektromotorem.