Přeskočit na obsah stránky

Větrání

Prosvětlení

Nářadí

Lomanco ENERGO - automatické odvětrání střech

Nový odvětrávací systém Lomanco ENERGO a Lomanco ENERGO EKO si ponechává původní funkci systému Lomanco, tj. odvětrávání střech, střešních plášťů, půdních prostor a interiérů, přičemž nově dokáže garantovat minimální výkon, který je požadovaný uživatelem. Systém odvětrání nyní již není závislý pouze na jednom zdroji, větrné energii, ale může být poháněn i elektrickou energií.

Ventilační turbína LOMANCO BIB14, turbína nejvyššího výkonu doplněná o pomocný ventilátor s převodovkou, který dokáže pomáhat s rotací turbíny v době nepříznivých povětrnostních podmínek. Pomocný motor má ochranu proti přetížení a pozvolný náběh, tudíž nedochází k jeho poškození častým spínáním. 

V případě nedostatku větrné energie pro pohon turbíny řídící jednotka systému Lomanco ENERGO nebo Lomanco ENERGO EKO vyhodnotí pokles síly větrné energie a pro pohon turbíny zvolí elektrický motor.

Systém bude v tomto případě pohánět:

Pohonné ústrojí systému Lomanco ENERGO a Lomanco ENERGO EKO je osazeno jednosměrným ložiskem (volnoběžnou spojkou), které zabezpečí, aby se v případě silného větru motor a převodovka nijak nepoškodila.

Aby systém Lomanco ENERGO EKO zůstal nezávislý, k napájení 15W motoru se používá fotovoltaický panel nové generace, který zajistí kvalitní dobíjení rezervní baterie a následně celého systému. FV panel je velmi kompaktních rozměrů, tudíž nebude na střeše nebo na jákemkoliv jiném místě překážet. Baterie použitá v systém Lomanco ENERGO EKO má vysokou kapacitu a výdrž. Další výhodou je extrémní odolnost proti teplotním výkyvům.  

Systém je velice variabilní, lze jej sestavit přesně tak, aby splňoval vaše představy.

 

Systém Lomanco ENERGO (větrná energie/el. energie ze sítě) / Systém Lomanco ENERGO EKO (větrná energie/el. energie z FV panelu)